Home » RESULTS » 2017 Results

2017 Results

PDF of Final Results 2017

Full Ring

Num-ber Name(s) Class Time to Offerton Time to Porters Mill Total Time
1 Adam Hall T1 01:44 04:15 5:44
2 Allistair Swinsco SUP 01:32 03:48 5:18
3 Brian Nicholson K1 01:34 03:32 4:50
4 Connor McKeown T1 01:48 04:21 5:56
5 Daniel Bownds K1 01:38 03:45 5:13
6 John Powell C1 02:02 05:04 7:02
7 Nigel Chivers K1 01:27 03:31 4:47
9 Ruby Needham K1 01:52 04:15 5:44
10 Russell Needham K1 01:52 04:15 5:43
11 Simon Hayes K1 01:52 04:22 6:02
12 Vincent McKeown C1 02:18 05:21 7:30
14 Liam Grover & George Bassell K2 01:10 02:57 4:04
15 Robin Welford & Steve Hutchinson K2 01:37 03:41 5:08
16 Ian & Jayne Kirkham C2 02:14 05:06 7:13
20 Antony Murr K1 01:28 03:25 4:43
21 Daryl Justice K1 01:18 03:02 4:05
22 Louise Henry K1 01:18 03:05 4:12
23 Paul Stenning C1 02:40 3:38
24 Phillip Russell K1 01:11 02:52 3:56
25 Robert Clowes K1 01:18 03:08 4:05
26 Samantha Rudd K1 01:31 03:27 4:46
27 Steve Saunders K1 01:31 03:27 4:43
28 Alexandra Farmer  & Benjamin Aston K2 01:34 03:34 4:48
29 Amanda Morris & Bryan Handsley K2 01:05 02:46 3:46
30 Andy Beeson & Ian Hammond K2 01:30 03:32 4:51
31 Deborah Crump & Stephen Ball C2 01:46 04:02 5:32
32 Gary Corr & Tom Barnard C2 01:15 02:55 3:59
33 Helen Weston & Jennifer Clough C2 01:43 03:55 5:30
34 Madelaine & Matthew Wilkes K2 01:20 03:09 4:19
35 Malek Labbane & Sean Martin C2 01:13 02:58 4:05
36 Nick  & Rowan Adnitt C2 01:29 03:27 4:48
37 Steven Bush & Stuart Bell K2 01:00 02:29 3:24
40 Brian Hammond K1 01:19 03:09 4:09
41 Dave Walsh K1 01:15 02:57 3:58
42 David Cuddington K1 01:29 03:17 4:32
43 Elizabeth Brock K1 01:12 02:54 3:57
45 Jenny Illidge K1 00:59 02:25 3:18
46 John Craze K1 01:02 02:35 3:32
47 Marcin Kruczynski K1 01:09 02:46 3:48
48 Mark Wevill K1 01:11 02:52 3:39
49 Mike Case K1 01:14 03:19 4:40
50 Onno Bokhove K1 00:55 02:21 3:14
51 Peter Channon K1 01:02 02:34 3:31
52 Phil Holden K1 01:15 03:10 4:21
53 Ryan Marland K1 01:06 02:42 3:58
55 Alistair & Matthew Collier C2 01:15 03:01 4:08
56 Anthony Spicer & Kirstin Field K2 01:08 02:46 3:47
57 Edd Dobson & Michael Rees-clark K2 00:52 02:10 3:00
58 Enda Ryan & Nigel Jeffreson K2 01:04 02:37 3:34
59 Gary Leeke & Paul Gregory K2 01:08 02:49 3:54
60 James King & Poppy Taylor K2 00:59 02:21 3:10
61 Katie Brookes & Lucy Guest K2 01:10 02:44 3:45
62 Leo & Robert Webber K2 01:14 03:03 4:13
63 Mark Bouch & Pete Clark K2 01:04 02:37 3:36
100 George Carn K1 01:13 02:53 3:57

Offerton Cruise

Number Name(s) Class Time to Porters Mill Total Time
65 Anthony Storer T1 03:23 6:08
66 John Wood K1 03:21 5:41
67 Juliet Fooks K1 01:53 3:01
68 Keith Lindsay & Sally Hughes C2 03:51 6:18
69 Nerijus Budrikis C1 01:40 2:38
70 Paul Wrighton C1 03:02 5:11
71 Philip Williamson T1 03:02 5:11
73 Andrew Mosley & Harry Sullivan C2 03:23 6:08
74 Claire Cooper & Kate Hall K2 02:06 3:40
76 Elizabeth & Philip Haydon C2 03:47 6:25
77 Clare & Trevor Dines C2 03:54 6:21
Advertisements
%d bloggers like this: